Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, skål, signerad G. Gustavsson Oy Riihimäki -37.

"Fåglar". Fri blåst glas. Graverad. Diameter 27 cm.

Repor. Nagg.

Beauty captured in glass - Gunnel Nyman - 100 years. The Finnish Glass Museum, Riihimäki. Page 131.

Klubbat pris
2 100
23 667
2 191
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (25 bud)
27 okt 2019 15:49
2 100 EUR
27 okt 2019 15:49
2 000 EUR
27 okt 2019 15:47
1 950 EUR
27 okt 2019 15:47
1 900 EUR
27 okt 2019 15:47
1 850 EUR
27 okt 2019 15:46
1 800 EUR
27 okt 2019 15:44
1 750 EUR
27 okt 2019 15:44
1 700 EUR
27 okt 2019 15:42
1 650 EUR
27 okt 2019 15:42
1 600 EUR
27 okt 2019 15:42
1 550 EUR
27 okt 2019 15:42
1 500 EUR
27 okt 2019 15:23
1 450 EUR
27 okt 2019 15:23
1 400 EUR
27 okt 2019 15:08
1 150 EUR
27 okt 2019 15:08
1 100 EUR
27 okt 2019 7:16
1 000 EUR
13 okt 2019 16:59
980 EUR
13 okt 2019 16:59
960 EUR
13 okt 2019 16:58
920 EUR
13 okt 2019 16:56
900 EUR
12 okt 2019 18:10
800 EUR
11 okt 2019 15:34
700 EUR
11 okt 2019 15:27
600 EUR
11 okt 2019 15:22
400 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977