Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Carl-Johan Boman

(Finland, 1883-1969)
Carl-Johan Boman
(Finland, 1883-1969)

CARL-JOHAN BOMAN, soffa, Oy Boman Ab, 1940-tal.

Fast stoppad klädsel, ryggstöd med knappar. Lackade ben. Längd 200 cm. Sitthöjd ca 44 cm. Total höjd 85 cm.

Åldersrelaterat slitage. Enstaka fläckar på klädseln.

Klubbat pris
1 010
10 423
1 156
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
27 okt 2019 17:17
1 010 EUR
27 okt 2019 17:17
1 000 EUR
27 okt 2019 17:16
940 EUR
27 okt 2019 17:16
920 EUR
27 okt 2019 17:03
840 EUR
27 okt 2019 17:03
820 EUR
27 okt 2019 16:44
800 EUR
27 okt 2019 16:44
780 EUR
27 okt 2019 16:43
760 EUR
27 okt 2019 16:43
740 EUR
27 okt 2019 16:43
720 EUR
27 okt 2019 16:43
700 EUR
27 okt 2019 16:42
680 EUR
27 okt 2019 16:42
660 EUR
15 okt 2019 14:27
620 EUR
15 okt 2019 14:27
600 EUR
15 okt 2019 14:27
600 EUR
14 okt 2019 15:34
400 EUR
13 okt 2019 18:34
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13