Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Antti Nurmesniemi

(Finland, 1927-2003)
Antti Nurmesniemi
(Finland, 1927-2003)

ANTTI NURMESNIEMI, soffbord, för G. Söderström 1980-tal.

Laminerad björk samt teakben. Stämplad ANTTI NURMESNIEMI. Diameter 74 cm. Höjd 40 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
920
9 494
1 053
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (5 bud)
27 okt 2019 17:24
920 EUR
27 okt 2019 17:24
900 EUR
26 okt 2019 18:54
820 EUR
16 okt 2019 22:21
800 EUR
12 okt 2019 10:55
500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13