Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

ALVAR AALTO, fåtölj, modell 31, O.Y. Huonekalu-ja Rakennustyötehdas A.B. 1930-talets mitt.

Laminerad björk samt formpressad svart sits.
Bredd 60 cm. Sitthöjd ca 30 cm. Höjd 60 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Ommålad. Undertill ställvis original färg.

Klubbat pris
3 600
37 152
4 119
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (27 bud)
27 okt 2019 18:05
3 600 EUR
27 okt 2019 18:05
3 500 EUR
27 okt 2019 18:02
3 200 EUR
27 okt 2019 18:02
3 100 EUR
27 okt 2019 18:02
2 700 EUR
27 okt 2019 18:02
2 600 EUR
27 okt 2019 18:02
2 300 EUR
27 okt 2019 18:02
2 200 EUR
27 okt 2019 12:47
1 650 EUR
27 okt 2019 12:47
1 600 EUR
27 okt 2019 9:52
1 550 EUR
27 okt 2019 9:52
1 500 EUR
27 okt 2019 9:52
1 251 EUR
27 okt 2019 9:52
1 201 EUR
27 okt 2019 9:52
1 051 EUR
27 okt 2019 9:52
1 001 EUR
27 okt 2019 6:56
871 EUR
27 okt 2019 6:56
851 EUR
26 okt 2019 19:36
820 EUR
26 okt 2019 19:36
800 EUR
26 okt 2019 18:58
721 EUR
26 okt 2019 18:58
701 EUR
17 okt 2019 16:03
640 EUR
17 okt 2019 12:26
620 EUR
17 okt 2019 12:26
601 EUR
16 okt 2019 10:16
600 EUR
11 okt 2019 17:43
400 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13