1179367
Kaj Franck
(1911-1989)
Kaj franck,  vas, kf250 'pelare', glas, signerad k. franck nuutajärvi notsjö -61.

KAJ FRANCK, VAS, KF250 'Pelare', glas, signerad K. Franck Nuutajärvi Notsjö -61.

Blått, gultonat och klart glas. Höjd 12 cm. Bredd 17 cm.

Enstaka repor undertill. Slipad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
500
5 329
552
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (2 bud)
11 okt 21:08
500 EUR
11 okt 19:08
350 EUR