GOLVLAMPA, modell EN 25, Itsu, Finland 1950-tal.

Genombruten mässingsskärm. Skaftet med lindad rotting. Bär tillverkarens stämpel. Höjd ca 140 cm. Skärmens diameter 20 cm.

Ställvis omfattande slitage. Bucklor på skärmen. Avtryckaren senare. Ändan på lingningen är limmad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
3 250
37 083
3 380
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (50 bud)
27 okt 2019 17:32
3 250 EUR
14
27 okt 2019 17:32
3 150 EUR
27 okt 2019 17:32
3 100 EUR
14
27 okt 2019 17:29
3 000 EUR
27 okt 2019 17:29
2 900 EUR
27 okt 2019 17:29
2 800 EUR
15
27 okt 2019 17:28
2 700 EUR
27 okt 2019 17:27
2 600 EUR
14
27 okt 2019 17:27
2 560 EUR
27 okt 2019 17:26
2 260 EUR
14
27 okt 2019 17:26
2 160 EUR
27 okt 2019 17:22
1 900 EUR
13
27 okt 2019 16:47
1 850 EUR
11
27 okt 2019 16:47
1 800 EUR
13
27 okt 2019 16:47
1 800 EUR
11
27 okt 2019 16:47
1 750 EUR
13
27 okt 2019 16:47
1 700 EUR
11
27 okt 2019 16:35
1 650 EUR
13
27 okt 2019 16:29
1 600 EUR
10
27 okt 2019 16:29
1 550 EUR
13
27 okt 2019 16:29
1 550 EUR
10
27 okt 2019 14:36
1 450 EUR
11
27 okt 2019 14:36
1 400 EUR
11
27 okt 2019 14:18
1 350 EUR
12
27 okt 2019 14:18
1 300 EUR
11
27 okt 2019 14:17
1 250 EUR
12
27 okt 2019 14:17
1 200 EUR
11
27 okt 2019 14:01
1 060 EUR
10
27 okt 2019 11:43
1 010 EUR
27 okt 2019 11:43
1 000 EUR
27 okt 2019 11:42
960 EUR
10
27 okt 2019 11:42
940 EUR
26 okt 2019 18:55
920 EUR
9
26 okt 2019 8:37
900 EUR
8
26 okt 2019 8:37
880 EUR
8
26 okt 2019 8:37
870 EUR
9
26 okt 2019 8:37
850 EUR
8
24 okt 2019 18:19
820 EUR
24 okt 2019 18:19
800 EUR
8
24 okt 2019 18:19
800 EUR
23 okt 2019 20:07
770 EUR
20 okt 2019 21:06
750 EUR
20 okt 2019 21:06
750 EUR
15 okt 2019 10:35
720 EUR
15 okt 2019 10:35
700 EUR
14 okt 2019 11:59
620 EUR
13 okt 2019 20:04
600 EUR
13 okt 2019 12:44
470 EUR
12 okt 2019 22:18
450 EUR
11 okt 2019 17:29
350 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977