Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Erik Bryggman

(Finland, 1891-1955)
Erik Bryggman
(Finland, 1891-1955)

ERIK BRYGGMAN, fåtöljer, ett par 1930-tal.

Stomme i alm, sit och rygg i flätad rotting. Bredd 58 cm. Sitthöjd 43 cm. Total höjd 85 cm.

Åldersrelaterat slitage. Sitsarna aningen nedsuttna.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13