Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Mauri Almari

(Finland, 1907-1973)
Mauri Almari
(Finland, 1907-1973)

MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, K11-15, Idman, 1900-talets mitt.

Svart metall, rund mässingsfot med läderklädsel. Höjd 45 cm.

Slitage och repor. Retuscher. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
790
8 153
904
Utropspris
500 - 600 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
27 okt 2019 17:36
790 EUR
8
27 okt 2019 17:36
770 EUR
8
27 okt 2019 17:22
640 EUR
27 okt 2019 17:22
620 EUR
8
27 okt 2019 17:22
540 EUR
27 okt 2019 17:22
520 EUR
8
27 okt 2019 14:37
470 EUR
27 okt 2019 14:37
450 EUR
27 okt 2019 11:47
440 EUR
8
27 okt 2019 11:47
420 EUR
22 okt 2019 22:11
400 EUR
22 okt 2019 8:19
375 EUR
13 okt 2019 20:50
353 EUR
13 okt 2019 19:23
333 EUR
13 okt 2019 18:50
220 EUR
13 okt 2019 18:07
200 EUR
12 okt 2019 13:54
60 EUR
12 okt 2019 11:56
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13