Helsinki Design Sale F198

44 föremål
GUNNEL NYMAN, skål, signerad G. Gustavsson Oy Riihimäki -37.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
OIVA TOIKKA, glasskulptur, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, skål, signerad Tapio Wirkkala Iittala -57.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 251 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3522, signerad Tapio Wirkkala Iittala.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva 1984.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3205, osignerad 1940-talets slut.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR