Helsinki Design Sale F198

26 föremål
Klubbat pris
24 300 EUR
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
RUT BRYK, relief, porslin, "Candy", signerad Rut Bryk 1970.
Klubbat pris
14 999 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Klubbat pris
19 206 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, skulptur, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris
5 400 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Klubbat pris
6 820 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Klubbat pris
6 706 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Klubbat pris
7 800 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, relief, stengods, signerad Birger Kaipiainen 1941 ARABIA.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
TAISTO KAASINEN, relief, signerad Taisto Kaasinen Arabia.
Klubbat pris
1 010 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RUT BRYK, reliefer, 3 st, stengods signerad Bryk.
Klubbat pris
4 100 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, skål, stengods, signerad KS Arabia.
Klubbat pris
1 830 EUR
Utropspris
1 000 - 1 400 EUR
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GERDA THESLEFF, KANNA, signerad GT Finland 1903.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
RUT BRYK, skål, stengods, signerad BRYK.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
RUT BRYK, VÄGGRELIEF, stengods, signerad a tergo Bryk.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Tvålflaska, 1930-tal.
Tvålflaska, 1930-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR