Olli Lyytikäinen

(Finland, 1949-1987)
Olli Lyytikäinen
(Finland, 1949-1987)

OLLI LYYTIKÄINEN, "PINK VOID".

Sign. 1983. Akvarell 29x37.5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

"Olli Lyytikäinen", Kiasma 2000.

Nordiska Akvarellmuseet 2.3.-4.5. 2014.

"Olli Lyytikäinen, retrospektiv" Salo konstmuseum. 7.6.-28.9. 2014.

"Olli Lyytikäinen - Fyrfärgad dröm", Amos Anderson konstmuseum 7.6.-20.8. 1989.

"Fyrfärgad dröm", Illustrerad på sidan 199.

Klubbat pris
8 700
98 571
9 077
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
8 dec 2019 15:34
8 700 EUR
8 dec 2019 15:34
8 500 EUR
8 dec 2019 15:33
8 200 EUR
8 dec 2019 15:33
8 000 EUR
8 dec 2019 15:05
7 700 EUR
8 dec 2019 15:05
7 500 EUR
8 dec 2019 15:05
7 300 EUR
8 dec 2019 15:05
7 100 EUR
8 dec 2019 15:03
6 900 EUR
8 dec 2019 15:03
6 700 EUR
8 dec 2019 14:49
6 500 EUR
8 dec 2019 14:33
3 500 EUR
8 dec 2019 13:58
3 000 EUR
27 nov 2019 13:33
2 000 EUR
24 nov 2019 15:37
1 500 EUR
24 nov 2019 13:40
1 300 EUR
24 nov 2019 11:47
1 200 EUR
23 nov 2019 18:39
1 000 EUR
22 nov 2019 21:31
200 EUR