1155669
Tove Jansson
(1914-2001)
Tove jansson, dam med solfjÄder.

TOVE JANSSON, DAM MED SOLFJÄDER.

Självporträtt, olja på duk, signerad och daterad 44-5. 72x60,3 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500

Konstmuseet Ateneum, Finlands Nationalgalleri, Helsingfors: Tove Jansson, 100 år, 14.3.2014 - 7.9.2014

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
25 001
263 363
27 766
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (51 bud)
15
7 dec 10:38
25 001 EUR
13
7 dec 10:38
25 000 EUR
13
6 dec 21:05
20 201 EUR
15
6 dec 21:05
20 001 EUR
13
6 dec 13:18
15 200 EUR