Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1170443
URNOR, ett par, porslin, Sèvres-liknande märke, 1800-talets slut
Urnor, ett par, porslin, sèvres-liknande märke, 1800-talets slut.

Handmålade, romantiserande herdemotiv, signerade Simonin. Förgylld dekor och fot. Höjd 58 cm inkl lock.

Dekordelar saknas. Den ena urnan något vinglig, lagning och påmålning under den svängda mynningen.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
3 185
33 670
3 532
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
8 dec 2019 19:13
3 185 EUR
8 dec 2019 19:13
3 100 EUR
8 dec 2019 19:12
3 085 EUR
8 dec 2019 19:12
2 985 EUR
8 dec 2019 19:11
2 885 EUR