Madeleine Pyk – en samling F769

Tiffany & Co

(Founded 1837, Grundat 1837)
Tiffany & Co
(Founded 1837, Grundat 1837)

TIFFANY & CO, BRICKA, sterling silver. 1930-tal. Med fransk exportstämpel.

55 x 45 cm. Vikt 3920 g.

Gåvogravyr daterad 1932. Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
2 800
29 512
3 204
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Budhistorik (2 bud)
8 dec 2019 14:24
2 800 EUR
22 nov 2019 20:46
2 000 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492