Arne Jones E1299

VÄVD TAPET, gobelängteknik, ca 210 x 325 cm, Holland ca 1680.

Polykromt landskap med träd, vatten, hus och enhörning. Bred bård. Fodrad.

Något blekt. Slitage, något smutsig, fläckar, skador, lagningar, ivävningar, kompletteringar. Damm. Något lukt.

Klubbat pris
7 200
75 888
8 240
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Budhistorik (18 bud)
8 dec 2019 18:56
7 200 EUR
8 dec 2019 18:56
7 000 EUR
8 dec 2019 18:56
6 800 EUR
8 dec 2019 18:56
6 600 EUR
8 dec 2019 18:55
6 400 EUR
8 dec 2019 18:55
6 200 EUR
7 dec 2019 10:01
6 000 EUR
7 dec 2019 10:01
5 800 EUR
7 dec 2019 10:00
5 600 EUR
7 dec 2019 10:00
5 400 EUR
7 dec 2019 8:14
5 200 EUR
7 dec 2019 8:14
5 000 EUR
7 dec 2019 6:50
3 100 EUR
7 dec 2019 6:50
3 000 EUR
6 dec 2019 12:53
2 550 EUR
23 nov 2019 8:52
2 450 EUR
22 nov 2019 19:40
2 209 EUR
22 nov 2019 18:03
1 600 EUR
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09