KANNOR, 2 st, Kejserliga porslinsfabriken i S:t Petersburg, Alexander II:s tid (1855-1881).

Kanna med lock, höjd ca 23 cm. Gräddkanna med hänkel höjd 12 cm. Stämplade.

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Lagningar.

Klubbat pris
600
6 798
626
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (12 bud)
7 dec 2019 23:11
600 EUR
7 dec 2019 23:11
599 EUR
7 dec 2019 23:11
520 EUR
7 dec 2019 23:11
500 EUR
7 dec 2019 23:10
420 EUR
7 dec 2019 23:10
400 EUR
7 dec 2019 16:21
320 EUR
25 nov 2019 20:00
300 EUR
24 nov 2019 16:03
200 EUR
23 nov 2019 18:29
100 EUR
23 nov 2019 13:00
55 EUR
23 nov 2019 11:51
50 EUR