Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1182330
WING CHUNG, FISKBESTICK, 6+6 st, silver, Hongkong, sent 1800-tal.
Wing chung, fiskbestick, 6+6 st, silver, hongkong, sent 1800-tal.

Gaffelns längd 17,5 cm, fiskknivens längd 18 cm.
Totalvikt 538 g, knivarna med fyllda skaft.

Smärre åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
485
5 115
538
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (12 bud)
8 dec 2019 16:42
485 EUR
8 dec 2019 16:42
465 EUR
8 dec 2019 16:41
445 EUR
8 dec 2019 16:41
425 EUR
8 dec 2019 15:52
391 EUR