1182566
DEKORATIONSÄGG, porslin, Ryssland 1800-talets senare hälft.
DekorationsÄgg, porslin, ryssland 1800-talets senare hälft.

Delvis förgyllt. Motiv av Jungfru Maria med barnet och ängel i kartusch under kyrillisk skrift. Dekalkomani. Höjd ca 11 cm.

Ställvis sliten förgyllning.

Övrigt

Efter motiv av Antonio da Correggios målning.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
5 400
56 416
6 035
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (40 bud)
8 dec 14:15
5 400 EUR
8 dec 14:13
5 200 EUR
8 dec 14:12
5 000 EUR
8 dec 14:12
4 900 EUR
8 dec 14:09
4 700 EUR