1186472
Ferdinand von Wright
(1822-1906)
Ferdinand von wright, hund.
Ferdinand von wright, hund.
Ferdinand von wright, hund.
Ferdinand von wright, hund.

FERDINAND VON WRIGHT, HUND.

Signerad och daterad 1876. Olja på duk 78x104 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Bröderna von Wright, Ateneum Helsinki, 5.3.-2.5.1982 och 27.10.2017-25.2.2018.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Slutpris
30 000
313 422
33 530
Utropspris
50 000 - 60 000 EUR
Budhistorik (14 bud)
8 dec 14:29
30 000 EUR
7 dec 19:00
25 000 EUR
7 dec 11:02
24 400 EUR
6 dec 21:38
24 200 EUR
6 dec 19:25
23 000 EUR