Ferdinand von Wright

(Finland, 1822-1906)
Ferdinand von Wright
(Finland, 1822-1906)

FERDINAND VON WRIGHT, HUND.

Signerad och daterad 1876. Olja på duk 78x104 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Bröderna von Wright, Ateneum Helsinki, 5.3.-2.5.1982 och 27.10.2017-25.2.2018.

Klubbat pris
30 000
338 100
31 306
Utropspris
50 000 - 60 000 EUR
Budhistorik (14 bud)
8 dec 2019 14:29
30 000 EUR
7 dec 2019 19:00
25 000 EUR
7 dec 2019 11:02
24 400 EUR
6 dec 2019 21:38
24 200 EUR
6 dec 2019 19:25
23 000 EUR
6 dec 2019 7:10
21 200 EUR
5 dec 2019 17:51
21 000 EUR
5 dec 2019 7:55
20 700 EUR
4 dec 2019 17:29
20 500 EUR
29 nov 2019 18:06
20 200 EUR
24 nov 2019 21:01
20 000 EUR
23 nov 2019 14:05
15 000 EUR
22 nov 2019 21:35
50 EUR
22 nov 2019 20:52
30 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377