Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1190408
PEKKA TURTIAINEN, Bålskål med bålslev och bägare, 6 st, silver, stämpelsignerade Pekka Turtiainen, Helsingfors 1984.
Pekka turtiainen, bålskål med bålslev och bägare, 6 st, silver, stämpelsignerade pekka turtiainen, helsingfors 1984.

Invändigt förgylld bålservis, silver 830. Skålens höjd 17 cm, diameter 19 cm, slevens längd 27 cm, bägarnas höjd 6 cm. Stämplade Käsityö (Handgjort). Sammanlagd vikt 1817 g.

Helhetsintrycket är gott.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
960
10 124
1 066
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (10 bud)
8 dec 2019 16:48
960 EUR
8 dec 2019 16:45
940 EUR
8 dec 2019 16:38
920 EUR
8 dec 2019 16:38
900 EUR
8 dec 2019 16:38
880 EUR