Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

MAGNUS VON WRIGHT, BLOMSTER.

Signerad och daterad 1868. Olja på papp 24x20 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Konstnär

Representerad på museer i Finland och Sverige.

Klubbat pris
5 000
56 350
5 218
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Budhistorik (13 bud)
8 dec 2019 16:19
5 000 EUR
8 dec 2019 16:19
4 800 EUR
8 dec 2019 16:17
4 600 EUR
8 dec 2019 16:16
4 400 EUR
8 dec 2019 15:37
4 200 EUR
8 dec 2019 13:54
4 000 EUR
8 dec 2019 9:41
3 200 EUR
6 dec 2019 12:37
3 100 EUR
6 dec 2019 10:53
1 500 EUR
2 dec 2019 11:55
1 100 EUR
29 nov 2019 12:21
800 EUR
23 nov 2019 22:09
700 EUR
23 nov 2019 14:32
600 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377