Thorsten Waenerberg

(Finland, 1846-1917)
Thorsten Waenerberg
(Finland, 1846-1917)

THORSTEN WAENERBERG, FISKARNAS HEMKOMST.

Signerad och daterad 1897. Olja på duk 75x50 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Konstnär

Klubbat pris
2 700
28 458
3 090
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (23 bud)
8 dec 2019 14:46
2 700 EUR
8
8 dec 2019 14:46
2 600 EUR
8 dec 2019 14:46
2 500 EUR
8
8 dec 2019 14:46
2 500 EUR
8 dec 2019 14:45
2 400 EUR
8
8 dec 2019 14:44
2 300 EUR
8 dec 2019 14:44
2 200 EUR
8
8 dec 2019 14:44
2 100 EUR
8 dec 2019 14:44
2 000 EUR
8
8 dec 2019 14:44
1 950 EUR
8 dec 2019 14:43
1 900 EUR
8
8 dec 2019 14:43
1 850 EUR
8 dec 2019 14:43
1 800 EUR
8
8 dec 2019 14:42
1 800 EUR
8 dec 2019 14:40
1 750 EUR
8 dec 2019 14:40
1 700 EUR
7 dec 2019 20:58
1 550 EUR
26 nov 2019 16:43
1 500 EUR
24 nov 2019 17:35
970 EUR
23 nov 2019 17:28
950 EUR
23 nov 2019 14:09
900 EUR
23 nov 2019 9:22
800 EUR
22 nov 2019 23:11
300 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377