Väinö Hämäläinen

(Finland, 1876-1940)
Väinö Hämäläinen
(Finland, 1876-1940)

VÄINÖ HÄMÄLÄINEN, UPPEHÅLLSVÄDER VID VESIJÄRVI.

Signerad Väinö Hämäläinen Vesijärvi 1934. Olja på duk 55x65,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
1 750
20 073
1 831
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Budhistorik (15 bud)
8 dec 2019 19:08
1 750 EUR
8 dec 2019 19:06
1 700 EUR
8 dec 2019 19:05
1 650 EUR
8 dec 2019 19:05
1 620 EUR
8 dec 2019 19:03
1 560 EUR
8 dec 2019 19:02
1 510 EUR
8 dec 2019 19:02
1 500 EUR
8 dec 2019 19:02
1 460 EUR
8 dec 2019 19:02
1 410 EUR
8 dec 2019 19:02
1 300 EUR
8 dec 2019 19:01
1 250 EUR
8 dec 2019 19:01
1 210 EUR
8 dec 2019 17:46
1 000 EUR
25 nov 2019 21:29
500 EUR
23 nov 2019 15:04
300 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377