Taisto Ahtola

(Finland, 1917-2000)
Taisto Ahtola
(Finland, 1917-2000)

TAISTO AHTOLA, "EGYPTEN"

Sign. -62. Olja och kollage, 100x83 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Konstnärgillet i Tavastehus, 15. årliga utställning 1963. Tavastehus konstmuseum 1972.

Klubbat pris
1 260
14 276
1 315
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
8 dec 2019 8:18
1 260 EUR
8 dec 2019 8:18
1 210 EUR
8 dec 2019 8:18
1 100 EUR
8 dec 2019 8:18
1 050 EUR
7 dec 2019 22:58
910 EUR
7 dec 2019 22:58
890 EUR
7 dec 2019 22:57
870 EUR
7 dec 2019 22:57
850 EUR
7 dec 2019 22:57
720 EUR
7 dec 2019 22:57
700 EUR
7 dec 2019 22:57
670 EUR
7 dec 2019 22:57
650 EUR
3 dec 2019 22:01
600 EUR
28 nov 2019 18:54
500 EUR
24 nov 2019 15:52
400 EUR
24 nov 2019 13:39
300 EUR
23 nov 2019 10:37
200 EUR