Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1195008
VILLE (Wilhelm) PORTHAN, KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Viborg 1919.
Ville (wilhelm) porthan, kaffeservis, 3 delar, silver, viborg 1919.

Kaffekanna samt invändigt förgylld sockerskål och gräddkanna. Kaffekannans hänkel och knopp med benisolering. Pärldekor, fyra kulfötter och monogramgravering på var del. Höjd 11 - 24 cm. Vikt 1386,8 g.

Obetydligt slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
400
4 229
444
Utropspris
600 - 700 EUR
Budhistorik (7 bud)
5 dec 2019 13:12
400 EUR
2 dec 2019 10:49
350 EUR
25 nov 2019 11:26
300 EUR
24 nov 2019 19:32
65 EUR
24 nov 2019 17:37
60 EUR