Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, utebelysning, modell 7309, Taito 1900-talets mitt.

Koppar skärm med underliggande opalglaskupa. Bär tillverkarens stämpel. Djup 27 cm. Bredd 29 cm.

Smärre bruksslitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Formgivare

Klubbat pris
1 110
11 622
1 260
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (14 bud)
8 dec 2019 18:11
1 110 EUR
8 dec 2019 18:11
1 100 EUR
8 dec 2019 18:11
1 060 EUR
8 dec 2019 18:11
1 010 EUR
8 dec 2019 18:10
980 EUR
8 dec 2019 18:10
960 EUR
8 dec 2019 18:10
930 EUR
8 dec 2019 18:10
910 EUR
8 dec 2019 18:10
870 EUR
8 dec 2019 18:10
850 EUR
6 dec 2019 16:05
800 EUR
24 nov 2019 23:09
80 EUR
23 nov 2019 14:13
50 EUR
23 nov 2019 13:07
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13