OLOF KETTUNEN, stolar, 2 st modell 706 samt pallar 2 st, modell 702 Merivaara 1900-talets mitt.

Olika träslag.Formpressad plywood sits och rygg, metallben. Bär tillverkarens etikett. Bredd 53 cm, sitthöjd ca 43 cm, totalhöjd ca 68 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Plastproppar saknas.

Klubbat pris
961
10 888
1 003
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (12 bud)
7 dec 2019 10:24
961 EUR
7 dec 2019 10:24
941 EUR
7 dec 2019 9:09
921 EUR
26 nov 2019 8:28
901 EUR
26 nov 2019 8:28
900 EUR
26 nov 2019 8:14
870 EUR
26 nov 2019 8:14
850 EUR
25 nov 2019 9:38
800 EUR
25 nov 2019 8:55
600 EUR
24 nov 2019 12:25
501 EUR
23 nov 2019 21:36
400 EUR
23 nov 2019 12:53
301 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977