Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

HUGO SIMBERG, SARDINFISKARNA.

Signerad och daterad 1910. Olja på pannå 19x26,5 cm.

Vikveck. Åldersrelaterat slitage.

S.Saarikivi, nr.363.

Konstnär

Klubbat pris
4 200
47 586
4 382
Utropspris
4 500 - 5 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
8 dec 2019 14:23
4 200 EUR
8 dec 2019 14:23
4 000 EUR
8 dec 2019 13:26
3 800 EUR
7 dec 2019 19:34
3 500 EUR
24 nov 2019 17:34
2 667 EUR
23 nov 2019 17:45
2 567 EUR
23 nov 2019 16:16
2 322 EUR
23 nov 2019 10:11
2 222 EUR
22 nov 2019 20:18
1 500 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377