Ellen Thesleff

(Finland, 1869-1954)
Ellen Thesleff
(Finland, 1869-1954)

ELLEN THESLEFF, SPRINGBRUNN I BORGHESE, ROM.

Daterad 1905. Akvarellerad teckning 15x16 cm.

Ej examinerad ur ram.

L.Bäcksbacka 1955, nr.163.

Konstnär

Klubbat pris
1 550
17 469
1 617
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
Budhistorik (11 bud)
10
8 dec 2019 15:08
1 550 EUR
9
8 dec 2019 12:22
1 500 EUR
30 nov 2019 19:53
1 200 EUR
8
30 nov 2019 12:02
1 100 EUR
30 nov 2019 9:09
600 EUR
24 nov 2019 16:01
500 EUR
24 nov 2019 13:39
422 EUR
23 nov 2019 22:06
400 EUR
23 nov 2019 19:09
160 EUR
23 nov 2019 14:13
150 EUR
22 nov 2019 20:57
30 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377