Ellen Thesleff

(Finland, 1869-1954)
Ellen Thesleff
(Finland, 1869-1954)

ELLEN THESLEFF, SPRINGBRUNN I BORGHESE, ROM.

Daterad 1905. Akvarellerad teckning 15x16 cm.

Ej examinerad ur ram.

L.Bäcksbacka 1955, nr.163.

Konstnär

Klubbat pris
1 550
17 562
1 617
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
Budhistorik (11 bud)
10
8 dec 2019 15:08
1 550 EUR
9
8 dec 2019 12:22
1 500 EUR
30 nov 2019 19:53
1 200 EUR
8
30 nov 2019 12:02
1 100 EUR
30 nov 2019 9:09
600 EUR
24 nov 2019 16:01
500 EUR
24 nov 2019 13:39
422 EUR
23 nov 2019 22:06
400 EUR
23 nov 2019 19:09
160 EUR
23 nov 2019 14:13
150 EUR
22 nov 2019 20:57
30 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

70. Patek Philippe, Nautilus, "Sigma Dial", ca 1984.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
Fair warning
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
Fair warning
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
Aktuellt bud:
195 000 SEK