1196475
Lars-Gunnar Nordström
(1924-2014)
Lars-gunnar nordstrÖm, golvlampa, metallimestarit 1970-tal.

LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, golvlampa, Metallimestarit 1970-tal.

Blå fotplatta och skaft, vit akryl skärm. Höjd 145 cm. Fotplattan 33x30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Något gulnad skärm. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Proveniens

Hotell Hesperia, Helsingfors.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 10 timmar
450
4 740
500
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 470 EUR. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
5 dec 9:04
450 EUR
4 dec 18:39
400 EUR
3 dec 15:35
350 EUR
2 dec 18:39
300 EUR
1 dec 20:07
220 EUR