PETER MÖLLER, STOP, silver, empire, S:t Petersburg 1826, kontrollmästarstämpel Mikhail Mikhailovich Karpinsky.

Invändigt förgylld, hänkel med romersk centurion. Höjd 11 cm, 15 cm inkl hänkel. Vikt 275,5 g.

Åldersrelaterat slitage. Centurion med smärre lödningar.

Klubbat pris
1 150
13 030
1 200
Utropspris
1 000 - 1 300 EUR
Budhistorik (14 bud)
8
8 dec 2019 17:26
1 150 EUR
8 dec 2019 17:25
1 100 EUR
8
8 dec 2019 17:25
1 100 EUR
8 dec 2019 16:59
1 050 EUR
8 dec 2019 15:52
1 000 EUR
8 dec 2019 15:52
1 000 EUR
7 dec 2019 16:14
820 EUR
7 dec 2019 0:56
800 EUR
7 dec 2019 0:22
770 EUR
6 dec 2019 9:52
750 EUR
28 nov 2019 19:07
690 EUR
23 nov 2019 10:36
650 EUR
23 nov 2019 9:29
350 EUR
22 nov 2019 22:06
300 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492