KARMSTOLAR, 6 st samt TABURETTER, ett par, Ryssland 1800-taltes senare hälft.

Karmstolarnas ryggbricka och armstöd med skuren dekor, stoppad klädsel. Bredd 61 cm, sitthöjd ca 48 cm, total höjd 82 cm. Taburetternas bredd 55, sitthöjd 47, höjd 65 cm.

Skador. Repor. Fanerskador. Torrsprickor. En pall saknar armstöd. En pall med löst armstöd.

Klubbat pris
1 500
16 995
1 565
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (17 bud)
8 dec 2019 14:40
1 500 EUR
11
7 dec 2019 22:48
1 450 EUR
7 dec 2019 22:48
1 400 EUR
7 dec 2019 15:23
1 350 EUR
7 dec 2019 15:23
1 300 EUR
7 dec 2019 5:36
1 250 EUR
10
6 dec 2019 22:18
1 200 EUR
9
6 dec 2019 20:33
1 100 EUR
6 dec 2019 5:42
1 050 EUR
8
5 dec 2019 21:46
1 000 EUR
5 dec 2019 12:52
900 EUR
30 nov 2019 14:57
850 EUR
25 nov 2019 15:40
800 EUR
24 nov 2019 9:40
400 EUR
23 nov 2019 16:30
220 EUR
23 nov 2019 9:59
200 EUR
22 nov 2019 19:59
100 EUR
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09