CHRISTIAN VEDEL, fåtöljer ett par och pallar, 2 st "Modus", Sören Willadsen, Danmark 1960-tal.

Stomme av ädelträ, svart läderklädsel med knappar. Fåtölj; total bredd 70 cm. Sitthöjd ca 37 cm. Total höjd 77 cm. Pallens mått 55 cmx55 cm. Höjd ca 37 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken på lädret.

Klubbat pris
1 350
15 296
1 408
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (21 bud)
8 dec 2019 17:25
1 350 EUR
8 dec 2019 17:22
1 300 EUR
8 dec 2019 17:22
1 250 EUR
8 dec 2019 17:22
1 238 EUR
8 dec 2019 17:19
1 170 EUR
8 dec 2019 17:19
1 120 EUR
8 dec 2019 17:16
1 070 EUR
8 dec 2019 17:16
1 020 EUR
8 dec 2019 17:13
980 EUR
8 dec 2019 17:13
960 EUR
8 dec 2019 17:10
900 EUR
8 dec 2019 17:10
880 EUR
5 dec 2019 17:56
860 EUR
29 nov 2019 18:51
840 EUR
27 nov 2019 19:40
820 EUR
27 nov 2019 19:40
800 EUR
27 nov 2019 19:40
760 EUR
27 nov 2019 19:40
740 EUR
27 nov 2019 13:32
720 EUR
27 nov 2019 13:32
700 EUR
22 nov 2019 23:07
600 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977