LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA, modell 2063, Stockmann Orno, 1950-tal.

Mässingskaft med tvinnat plastband, fotplatta i mässing. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd ca 150 cm.

Renoverad med senare delar. Åldersrelaterat slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Klubbat pris
6 600
74 778
6 886
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (35 bud)
8
8 dec 2019 17:35
6 600 EUR
8 dec 2019 17:35
6 400 EUR
8
8 dec 2019 17:35
6 200 EUR
8 dec 2019 17:34
6 000 EUR
8
8 dec 2019 17:34
5 700 EUR
8 dec 2019 17:34
5 500 EUR
8
8 dec 2019 17:33
5 200 EUR
8 dec 2019 17:33
5 000 EUR
8
8 dec 2019 17:32
4 700 EUR
8 dec 2019 17:32
4 500 EUR
8
8 dec 2019 17:32
4 200 EUR
8 dec 2019 17:32
4 000 EUR
8
8 dec 2019 17:31
3 600 EUR
8 dec 2019 17:31
3 500 EUR
8
8 dec 2019 17:28
3 100 EUR
8 dec 2019 17:28
3 000 EUR
8
8 dec 2019 17:27
2 800 EUR
8 dec 2019 17:27
2 700 EUR
8
8 dec 2019 17:27
2 600 EUR
8 dec 2019 17:27
2 500 EUR
8
8 dec 2019 14:28
2 300 EUR
9
8 dec 2019 14:28
2 200 EUR
9
8 dec 2019 14:27
2 100 EUR
8
8 dec 2019 14:27
2 000 EUR
8
8 dec 2019 13:19
1 500 EUR
8 dec 2019 11:01
1 000 EUR
7 dec 2019 21:32
850 EUR
4 dec 2019 14:55
800 EUR
4 dec 2019 14:30
700 EUR
30 nov 2019 23:00
600 EUR
25 nov 2019 12:14
500 EUR
24 nov 2019 18:55
400 EUR
23 nov 2019 22:54
101 EUR
23 nov 2019 13:05
35 EUR
22 nov 2019 21:45
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977