Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1197531
Kyllikki Salmenhaara
(1915-1981)
Kyllikki salmenhaara, sockerskål och gräddsnäcka, stengods, signerade ks arabia.

KYLLIKKI SALMENHAARA, sockerskål och gräddsnäcka, stengods, signerade KS Arabia.

Brun glasyr.
Sockerskål. Höjd 6 cm. Diameter 9,5 cm.
Gräddsnäcka. Height 8 cm. Diameter 6 cm.

Helhetsintrycket är gott. Nagg på pipen.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
300
3 171
333
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (7 bud)
8 dec 2019 18:14
300 EUR
8 dec 2019 18:14
300 EUR
8 dec 2019 18:12
280 EUR
8 dec 2019 18:12
260 EUR
8 dec 2019 18:12
240 EUR