1197790
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen,  fåtölj, "Ägget/ the egg chair", arne jacobsen, fritz hansen, danmark 1960-tal.

ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget/ The Egg Chair", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, Danmark 1960-tal.

Svart konstläderklädsel, lös skinnklädd dyna och roterande centralfot.

Smärre åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 100
32 656
3 443
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
Budhistorik (11 bud)
9
8 dec 15:52
3 100 EUR
10
8 dec 14:24
3 000 EUR
9
6 dec 10:21
2 800 EUR
8
4 dec 18:39
2 700 EUR
29 nov 17:43
2 600 EUR