1197925
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, vas, glas, signerad venini tw 2005.

TAPIO WIRKKALA, VAS, glas, signerad Venini TW 2005.

Tvåfärgat grönt glas. Bär tillverkarens etikett. Höjd 26 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repa.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C600

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 15 timmar
307
3 234
341
Utropspris
400 - 600 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 327 EUR. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
2 dec 22:28
307 EUR
27 nov 15:40
287 EUR
25 nov 10:09
267 EUR
23 nov 17:46
240 EUR
23 nov 10:51
220 EUR