1198456
Paavo Tynell
(1890-1973)
Paavo tynell, taklampa, idman, 1960-tal.

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.

Brunmålad metall, matterat glas. Koppargaller och cylinder. Bär tillverkarens stämpel. Storlek 24x24 cm, höjd 23 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Senare glas. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600
Proveniens

Kymen Lukko fastigheten i Kouvola. Företaget Tehdaspuus-utrymmen.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 150
12 114
1 277
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
5 dec 14:00
1 150 EUR
5 dec 14:00
1 100 EUR
3 dec 11:39
920 EUR
3 dec 11:39
900 EUR
26 nov 21:11
820 EUR