1199900
Sam Vanni
(1908-1992)
Sam vanni, sittande flicka.
Sam vanni, sittande flicka.
Sam vanni, sittande flicka.
Sam vanni, sittande flicka.

SAM VANNI, SITTANDE FLICKA.

Signerad S.Besprosvanni-38. Olja på duk 82x66 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600

Helsingfors Konsthall, "30-talet i blickpunkten", 28.4.-22.5.1977.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
8 700
91 647
9 662
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (58 bud)
8 dec 18:21
8 700 EUR
9
8 dec 18:21
8 500 EUR
8 dec 18:21
8 300 EUR
9
8 dec 18:21
8 100 EUR
8 dec 18:19
7 900 EUR