Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, golvlampa, Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Skaft med tvinnat plastband, fotplatta i mässing. Akrylkupa. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 146 cm.

Åldersrelaterat slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Formgivare

Klubbat pris
691
7 829
721
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (19 bud)
8 dec 2019 16:57
691 EUR
8 dec 2019 16:57
671 EUR
8 dec 2019 16:54
670 EUR
8 dec 2019 16:52
650 EUR
8 dec 2019 16:52
641 EUR
8 dec 2019 16:51
620 EUR
8 dec 2019 16:33
600 EUR
8 dec 2019 16:33
590 EUR
8 dec 2019 15:09
570 EUR
8 dec 2019 15:09
550 EUR
8 dec 2019 14:53
530 EUR
8 dec 2019 14:53
510 EUR
8 dec 2019 14:53
460 EUR
8 dec 2019 14:53
440 EUR
7 dec 2019 19:15
420 EUR
25 nov 2019 16:16
400 EUR
25 nov 2019 12:12
300 EUR
23 nov 2019 13:12
280 EUR
22 nov 2019 19:45
200 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977