Hugo Backmansson

(Finland, 1860-1953)
Hugo Backmansson
(Finland, 1860-1953)

HUGO BACKMANSSON, VY FRÅN SALUTORGET I HELSINGFORS.

Signerad och daterad 1932. Olja på duk 48,5x65,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
8 700
98 571
9 077
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Budhistorik (23 bud)
16
8 dec 2019 18:02
8 700 EUR
17
8 dec 2019 18:02
8 500 EUR
16
8 dec 2019 18:02
8 500 EUR
17
8 dec 2019 18:01
8 200 EUR
16
8 dec 2019 18:00
8 000 EUR
15
8 dec 2019 18:00
7 800 EUR
13
8 dec 2019 15:19
6 250 EUR
14
8 dec 2019 13:22
5 000 EUR
13
7 dec 2019 19:44
4 300 EUR
10
7 dec 2019 11:16
3 500 EUR
12
7 dec 2019 9:59
3 200 EUR
11
6 dec 2019 14:44
3 100 EUR
10
6 dec 2019 8:30
3 000 EUR
8
4 dec 2019 19:46
2 500 EUR
9
1 dec 2019 17:33
2 000 EUR
8
28 nov 2019 22:27
1 500 EUR
28 nov 2019 20:08
1 150 EUR
24 nov 2019 11:52
1 000 EUR
23 nov 2019 18:59
800 EUR
23 nov 2019 17:59
700 EUR
23 nov 2019 14:13
650 EUR
23 nov 2019 13:53
540 EUR
22 nov 2019 21:44
100 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377