Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

HEINI RIITAHUHTA, hexagonrelief, "Raisa", signerad Heini Riitahuhta 2015.

Polykrom komposition. Längd 54 cm. Höjd 40 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
2 600
26 676
3 021
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
5 apr 2020 14:11
2 600 EUR
5 apr 2020 14:10
2 500 EUR
5 apr 2020 14:09
2 400 EUR
5 apr 2020 14:09
2 300 EUR
5 apr 2020 14:07
2 200 EUR
5 apr 2020 14:01
2 100 EUR
21 mar 2020 9:06
2 000 EUR
20 mar 2020 21:40
1 500 EUR
20 mar 2020 20:58
1 200 EUR
20 mar 2020 15:05
1 000 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13