1199474
Greta Hällfors-sipilä
(Finland, 1899-1974)
Greta hÄllfors-sipilÄ, sommarblommor.

GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ, SOMMARBLOMMOR.

Sign. 22.7. -49 (Kellokoski). Akvarell, bildstorlek 39 x 29 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Konstnärens familj.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Slutpris
3 150
32 976
3 538
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (56 bud)
14 jun 15:38
3 150 EUR
14 jun 15:38
3 050 EUR
14 jun 15:36
2 950 EUR
14 jun 15:36
2 850 EUR
14 jun 15:35
2 750 EUR