PRAKTSKÅL, silver, Mazzucato, Agma, Milano 1900-talets mitt.

Riklig dekor med blad- och snäckmotiv, uppåtsvängda hänklar med akantusblad. Snäckformade, genombrutna fötter.
Längd 53 cm, bredd 25 cm, höjd inkl hänklar 19 cm. Vikt ca 1980 g.
Stämpelmärkt Agma samt "376MI" för Mazzucato.
Finsk kontrollstämpel av Finlands Guldsmeds ab, Åbo.

Åldersrelaterat ytslitage, bottnens insidan med repor.

Klubbat pris
1 550
17 562
1 617
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (34 bud)
10 jun 2020 20:54
1 550 EUR
10 jun 2020 20:54
1 500 EUR
9 jun 2020 22:18
1 450 EUR
9 jun 2020 20:05
1 400 EUR
9 jun 2020 20:05
1 350 EUR
6 jun 2020 8:54
1 300 EUR
6 jun 2020 8:54
1 250 EUR
6 jun 2020 0:45
1 200 EUR
5 jun 2020 23:49
1 150 EUR
5 jun 2020 23:04
1 100 EUR
1 jun 2020 13:16
1 050 EUR
1 jun 2020 13:16
1 000 EUR
1 jun 2020 13:16
1 000 EUR
1 jun 2020 13:16
980 EUR
1 jun 2020 13:16
960 EUR
1 jun 2020 13:15
940 EUR
1 jun 2020 13:15
920 EUR
1 jun 2020 13:15
900 EUR
1 jun 2020 13:15
880 EUR
1 jun 2020 13:15
860 EUR
1 jun 2020 13:15
840 EUR
1 jun 2020 13:15
820 EUR
1 jun 2020 13:15
800 EUR
1 jun 2020 13:15
780 EUR
1 jun 2020 13:15
760 EUR
1 jun 2020 11:27
740 EUR
30 maj 2020 2:37
720 EUR
30 maj 2020 2:36
700 EUR
30 maj 2020 2:36
680 EUR
30 maj 2020 2:36
660 EUR
30 maj 2020 2:36
640 EUR
29 maj 2020 20:36
620 EUR
29 maj 2020 15:34
600 EUR
29 maj 2020 15:27
120 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492