1204519
Emil Halonen
(Finland, 1875-1950)
Emil halonen, stÅende flicka.
Emil halonen, stÅende flicka.
Emil halonen, stÅende flicka.
Emil halonen, stÅende flicka.
Emil halonen, stÅende flicka.
Emil halonen, stÅende flicka.
Emil halonen, stÅende flicka.

EMIL HALONEN, STÅENDE FLICKA.

Sign. E.Halonen 1912, samt Arttu Halonen. Bronsskulptur. Höjd 53 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Slutpris
4 800
50 249
5 392
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
Budhistorik (28 bud)
14 jun 17:28
4 800 EUR
10
14 jun 17:23
4 600 EUR
14 jun 17:22
4 400 EUR
10
14 jun 17:22
4 400 EUR
14 jun 17:15
4 200 EUR