Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

HUGO SIMBERG, "GUMMAN OCH FATTIGFAN MED TVILLINGAR".

Plåtsignerad. Mjukgrundetsning, Plåtstorlek 20x13,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Malme nr 188.
Saarikivi nr 651.

Konstnär

Klubbat pris
2 605
29 515
2 718
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
14 jun 2020 16:08
2 605 EUR
8
14 jun 2020 16:08
2 505 EUR
8
14 jun 2020 16:08
2 322 EUR
14 jun 2020 16:08
2 222 EUR
8
14 jun 2020 15:33
1 800 EUR
14 jun 2020 15:33
1 750 EUR
14 jun 2020 7:26
1 650 EUR
13 jun 2020 17:39
1 600 EUR
13 jun 2020 9:37
1 573 EUR
11 jun 2020 18:36
1 523 EUR
11 jun 2020 18:36
1 500 EUR
11 jun 2020 18:35
1 473 EUR
11 jun 2020 18:35
1 423 EUR
10 jun 2020 11:13
1 350 EUR
8 jun 2020 19:23
1 300 EUR
6 jun 2020 9:44
1 250 EUR
31 maj 2020 12:12
1 200 EUR
30 maj 2020 4:17
1 000 EUR
29 maj 2020 13:08
500 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377