Sigrid Schauman

(Finland, 1877-1979)
Sigrid Schauman
(Finland, 1877-1979)

SIGRID SCHAUMAN, LANDSKAP.

Sign. Olja på pannå 35x27 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Litet hål.

Sigrid Schauman "Omfamnad av ljus", 26.5-1.9.2002, Åbo Konstmuseum.

Klubbat pris
4 100
45 592
4 326
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
Budhistorik (24 bud)
12 jun 2020 16:16
4 100 EUR
8
12 jun 2020 16:16
4 000 EUR
8
12 jun 2020 9:11
3 900 EUR
12 jun 2020 9:11
3 800 EUR
11 jun 2020 12:44
3 700 EUR
11 jun 2020 12:43
3 600 EUR
11 jun 2020 12:43
3 500 EUR
11 jun 2020 9:34
3 200 EUR
8
10 jun 2020 14:11
3 100 EUR
10 jun 2020 14:09
3 000 EUR
8
10 jun 2020 14:09
3 000 EUR
10 jun 2020 14:09
2 900 EUR
8
10 jun 2020 14:09
2 800 EUR
10 jun 2020 10:14
2 700 EUR
10 jun 2020 10:13
2 600 EUR
10 jun 2020 10:13
2 500 EUR
9 jun 2020 21:37
2 100 EUR
9 jun 2020 21:37
2 000 EUR
7 jun 2020 19:08
1 900 EUR
7 jun 2020 7:48
1 200 EUR
2 jun 2020 19:28
700 EUR
2 jun 2020 13:07
500 EUR
31 maj 2020 22:15
350 EUR
29 maj 2020 19:08
300 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377