HÄNGE/MEDALJONG, 14K guld, silver, emalj, rosenslipade diamanter ca 1.00 ct, rubiner, smaragder och safirer.

Kontrollstämplad av Jakov Lyapunov, S:t Petersburg 1899-1908.
Diameter 29 mm.
Total vikt 12,5 g.
Etui av Nikolaj Linden.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
2 000
22 240
2 110
Utropspris
2 500 - 2 800 EUR
Budhistorik (6 bud)
14 jun 2020 14:25
2 000 EUR
13 jun 2020 13:47
1 900 EUR
10 jun 2020 14:30
1 500 EUR
31 maj 2020 21:01
1 000 EUR
30 maj 2020 10:59
550 EUR
29 maj 2020 14:16
500 EUR